Україна запропонує Ізраїлю ввести безпрецедентний контроль над імпортом яєць

13 січня 2016, 15:49
Українська делегація запропонує ізраїльській стороні ввести безпрецедентний контроль над поставками курячих яєць через виявлення бактерії Salmonella Enteritidis в одній з партій

Про це заявив міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко журналістам у середу, 13 січня, передає Інтерфакс-Україна.

"Вони (делегація - ред) запропонують ввести безпрецедентний контроль, коли кожна окрема партія буде проходити відповідний аналіз. Ми думаємо, що дана пропозиція задовольнить наших ізраїльських колег", - сказав міністр.

Відео дня

Павленко також зазначив, що три тижні тому Україна вела переговори з Ізраїлем про збільшення імпорту українських яєць до 10 млн на рік.

Нагадаємо, 11 січня стало відомо, що Міністерство сільського господарства Ізраїлю зупинило завезення яєць з України через виявлення в них збудника сальмонели. У курячих яйцях, імпортованих з України, знайшли новий підвид сальмонели.

Заступник голови Держветфітослужби Олександр Вержиховський і перший заступник голови відомства Володимир Лапа сьогодні, 13 січня, виїхали в Ізраїль для проведення переговорів про можливе виявлення Salmonella Enteritidis в українському харчовому яйці та відповідні заходи з відновлення експорту яєць до Ізраїлю.

За даними Держветфітослужби, лише одна компанія з України в даний час експортує яйця в Ізраїль. Протягом минулого року вона експортувала 32 млн харчових яєць у чотири країни. Всього за 2015 рік українські компанії експортували 900 млн яєць в різні країни світу.

Показати ще новини
Радіо NV
X