Кабмін повністю заборонив експорт товарів до Росії

27 вересня 2022, 19:57
Кабінет міністрів (Фото:НВ/Наталія Кравчук)

Кабінет міністрів (Фото:НВ/Наталія Кравчук)

Кабінет міністрів у вівторок, 27 вересня, на правовому рівні затвердив заборону на вивезення товарів з України на митну територію країни-терориста Росії.

Як повідомляє пресслужба Міністерства економіки, постанова уряду передбачає заборону на вивезення з України товарів за зовнішньоекономічними контрактами, торговельною країною або країною призначення яких є Росія. Постанова діятиме до скасування воєнного стану та припинення російської агресії.

Відео дня

Очільниця Мінекономіки Юлія Свириденко уточнила, що з початку війни експорт товарів у Росію де-факто було зупинено, а тепер "це закріплено й на правовому рівні".

«Ми продовжуємо санкційний тиск проти Росії. Ця постанова — ще один із багатьох інструментів економічного впливу. Розуміємо, що санкції — це засіб не лише реагування на військову загрозу, а й запобігання агресії в майбутньому», — додала вона.

За даними уряду, з березня до червня 2022 року експорт українських товарів (переважно продукції з чорних металів і хімічної продукції) у Росію склав 4,2 млн доларів, а лише в січні 2022 року Україна експортувала на територію країни-агресора товари на 250 млн доларів.

У Кабміні додали, що заборона на експорт допоможе українським компаніям, які мали контрактні зобов'язання перед російськими суб'єктами, і тепер вони зможуть сконцентруватися на інших ринках.

Показати ще новини
Радіо NV
X