Україна за три роки повинна виплатити $20 мільярдів – S&P

13 травня 2017, 16:33
Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings оцінює виплати Україною основної суми боргу та відсотків за зобов'язаннями протягом 2017-2020 роках більш ніж в $20 млрд, або близько 21% ВВП у 2017 році

Про це повідомляється в огляді S&P, передає Інтерфакс-Україна.

Агентство при цьому очікує, що Україна повністю виконає свої короткострокові зобов'язання щодо суверенного боргу в 2017 році (за оцінками S&P країні належить виплатити $2,6 млрд) і в 2018 році ($3,9 млрд), враховуючи кошти офіційних кредиторів, існуючі резерви іноземної і національної валюти НБУ, а також здатність уряду залучати фінансування на внутрішньому і зовнішньому ринках.

Відео дня

S&P також очікує в цьому році успішного розміщення українським урядом єврооблігацій, що дозволить протестувати ситуацію на ринку.

У той же час, повідомляється в огляді агентства, виплати зобов'язань в 2019 році в сумі $7,5 млрд - головним чином основної суми боргу за суверенними єврооблігаціями і виплати міжнародним фінансовим інститутам, включаючи $1 млрд Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) - залежать від здатності уряду проводити реформи, необхідні програмою Міжнародного валютного фонду (МВФ), і здібності рефінансувати частину боргу з допомогою коштів, залучених на міжнародних ринках.

S&P також відзначає великий обсяг умовних зобов'язань країни, які в даний час знаходяться на розгляді в судах: випущені Україною єврооблігацій на суму $3 млрд, держателем яких є Російська Федерація, і щодо позову ПАТ Газпром (РФ) до НАК Нафтогаз України у зв'язку з неплатежами за контрактом "бери або плати" (take-or-pay) у розмірі $31,8 млрд (НАК Нафтогаз України також висунув зустрічний позов ПАТ Газпром на значну суму).

"Зазначені зобов'язання являють собою ризик для показників бюджету і стійкості боргу. Судове рішення арбітражного суду щодо Нафтогазу України, як очікується, буде винесено 30 червня 2017 року, в той час як розгляди щодо випущених Україною єврооблігацій, держателем яких є Російська Федерація, можуть зайняти більше часу. Тим не менш, ми розуміємо, що навіть несприятливий для України рішення арбітражного суду щодо єврооблігацій не погіршить її здатність обслуговувати реструктуризовані і знову випущені облігації, оскільки заморожування цих платежів за рішенням суду юридично неможливо", - повідомляється в огляді S&P.

Нагадаємо, що раніше міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings підтвердило довгострокові і короткострокові рейтинги України в іноземній і національній валюті на рівні B-/B.

Прогноз по довгострокових рейтингах - "стабільний"

Показати ще новини
Радіо NV
X