Україна за рік суттєво наростила золотовалютні резерви

6 січня 2017, 08:15
Станом на 1 січня 2017 року міжнародні резерви України становили $15 млрд 539 млн, за місяць вони зросли на 1,8%, а в річному вираженні - на 17%

Про це йдеться у повідомленні Нацбанку.

Грудневе зростання викликали розміщення ОВДП урядом на суму в $550,4 млн, а також 55,1 млн євро від Європейської комісії.

Водночас кошти з резервів було спрямовано на платежі Уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті. На ці цілі з резервів було витрачено $140.9 млн, у тому числі $119.8 млн - на погашення та обслуговування ОВДП,номінованих в доларах США.

Відео дня

Наприкінці грудня посилилася волатильність міжбанківському валютному ринку. Національний банк лише протягом останнього тижня грудня провів три аукціони з продажу іноземної валюти, під час яких задовільнив заявки учасників на загальну суму $202,7 млн.

Загалом за минулий рік міжнародні резерви зросли на $2,2 млрд або на 17%.

Одним з основних джерел їх збільшення стали валютні інтервенції Національного банку. Завдяки сприятливій ціновій кон'юнктурі на зовнішніх ринках у квітні-липні та надходженню валютної виручки від експорту продовольчих товарів з кінця вересня чиста купівля іноземної валюти Національним банком минулого року становила $1,6 млрд.

Показати ще новини
Радіо НВ
X