Україна ввела санкції проти великого постачальника антрациту з РФ

7 листопада 2017, 18:28
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) за запитом Служби безпеки України (СБУ) ввело санкції проти російської компанії Южтранс, яка є одним з найбільших постачальників антрациту в Україну

Про це йдеться в наказі МЕРТ від 30 жовтня №1583, повідомляє liga.net.

Южтрансу (Ростовська область) буде заборонено здійснювати зовнішньоекономічну діяльність з господарюючими суб'єктами в Україні.

Відео дня

"... за дії, які можуть стати на заваді національній економічній безпеці", - йдеться в обґрунтуванні наказу.

Санкції набудуть чинності через 40 днів.


Компанія Южтранс входить в Південну вугільну компанію, яка володіє видобувними активами в Ростовській області (шахтоуправління Садкінской).

Южтранс є одним найбільших постачальників вугілля сорту АШ з Росії. Це вугілля спалюється на теплових електростанціях, зокрема, енергогенеруючої компанії Донбасенерго.

Також компанія поставляє антрацит для потреб металургійних і інших промислових підприємств в Україні (вугілля АМ, АО і інший).


З травня по 22 жовтня цього року Южтранс, за наявними даними, поставила для Донбасенерго понад 100 тис. тонн антрациту. Це третій показник серед постачальників енергетичного вугілля в Україні після групи ДТЕК (шахтоуправління Обухівська) і холдингу Східвугілля (Печорська вугільна компанія).

Зараз в Україні спостерігається гострий дефіцит енергетичного вугілля, як антрацитовой, так газової груп.

За підсумками січня-жовтня 2017 року Україна імпортувала вугілля на рекордні $2,2 млрд. Найбільше вугілля (55,7% від усієї вартості) Україна закупила у Росії - на $1,2 млрд. Крім Росії Україна імпортує вугілля з США і ПАР.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X