Україна втратила понад $1 млрд від торгової війни з Росією - Мінінфраструктури

17 січня 2017, 09:28
Втрати експортерів і перевізників від обмеження транзиту по території Росії сягнули понад $1 млрд

Про це заступник міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Віктор Довгань заявив в інтерв'ю Громадському радіо.

За його словами, втрати від обмежень становлять близько 2% ВВП. Сюди враховані втрати експортерів і перевізників.

Відео дня

Заступник голови Мінінфраструктури нагадав, що Росія з 1 січня 2016 року обмежила український транзит у Казахстан строком на півроку, а потім 1 липня обмеження були продовжені до кінця 2017 року і поширені на транзит в Киргизстан.

"Фактично весь експорт України, який йшов залізничними або автомобільними дорогами через територію РФ, був заблокований", - зазначив Довгань.

Заступник міністра додав, що Україна зараз оскаржує дії РФ у Світовій організації торгівлі. За його словами, ніхто ніколи не обмежує транзит, це як "священна корова" міжнародної торгівлі.

"Тому перспективи виграти міжнародний арбітраж абсолютно нормальні. Думаю, до кінця року дані обмеження будуть визнані незаконними ", - сказав Довгань.

У той же час, за словами чиновника, підрахунки показали невигідність введення дзеркальних заходів для російського транзиту через Україну.

"Є причини, чому це не було введено. По-перше, це б ударило по споживачах в Європейському Союзі. Друге - знову ж таки, ми б понесли втрати. Укрзалізниця втратила б близько $ 80 млн щомісяця. У тому числі, отримали б втрати українські автомобільні перевізники. І третя причина - це б послабило б наші позиції при оскарженні дій РФ до СОТ ", - додав Довгань.

Показати ще новини
Радіо НВ
X