Україна втратила 20% перевалки в портах через Росію

9 лютого 2016, 08:30
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Перевалка вантажів у морських портах України в січні впала на 21,7% порівняно з січнем минулого року, повідомляє Адміністрація морських портів України (АМПУ)

У січні вдалося обробити більше 40 тис. контейнерів. На експорт було перевалено 6,2 млн тонн вантажів, на імпорт – 1,6 млн тонн. Транзитних вантажів вдалося перевалити понад 900 тис. тонн.

Відео дня

Січень традиційно важкий місяць для морських портів. Але, в цьому році погодні умови були особливо небезпечними, повідомили в прес-службі порту Ніка-тера.

Утім, директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк каже, що проблема зовсім не в погоді. Основною причиною, що призвела за собою зниження вантажопотоку стало різке падіння транзиту, який зменшився в Україні більш ніж на 50%.

«У першу чергу це пов'язано із взаємовідносинами між Укразалізницею і російськими операторами на ринку транзиту», – пояснює він.

АМПУ до цих причин додає скорочення видобутку вугілля і руди в Україні, а також і зниження завезення імпортного вугілля для електростанцій.

Надалі, значною мірою все залежить від того, якими будуть транзитні потоки. Чи повернуться вони в Україну в принципі, каже Вовк.

«Потрібно активно працювати над альтернативними напрямками транзиту. У цій ситуації не можна сидіти склавши руки і чекати цей транзит, як манну небесну», – додає він.

Так у січні перший контейнерний поїзд пройшов по транскаспійському маршруту з Китаю в обхід Росії. Перспективним можуть бути також напрямки транзиту з чорноморських портів на західні прикордонні переходи.

«У першу чергу це стосується навалювальних вантажів, таких як, залізорудна сировина і руда, споживачами яких могли б бути металургійні заводи, розташовані в Східній Європі. У цьому випадку потенціал вантажопотоку навіть вище (7 млн тонн), ніж потенціал транскаспійського коридору (близько 1 млн тонн)», – пояснює Вовк.

Нагадаємо, що в 2015 році китайці та американці інвестували 2 млрд грн в українські порти.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X