Україна врегулювала суперечки зі Світовим банком щодо пенсійної реформи
Про це повідомила директор Світового банку по Україні, Молдові та Білорусі Сату Кахконен в ході презентації нового економічного огляду і макроекономічного прогнозу для України, передають Українські новини.
"З більшості питань ми знайшли рішення. Є ще одне, але думаю, що і по ньому ми домовимося", - сказала вона.
Кахконен нагадала, що пенсійна реформа викликала стурбованість у Світового банку і МВФ через низку правок в документ до другого читання.
Нагадаємо, що в кінці вересня Світовий банк і МВФ висловили стурбованість змінами в законопроекті про пенсійну реформу.
Крім того, нещодавно МВФ погодив з українським урядом мету пенсійної реформи - гідний рівень виплат і більш пізній вихід на пенсію.
28 вересня міністр фінансів Олександр Данилюк повідомив, що пенсійна реформа є ключовою умовою для отримання наступного траншу Міжнародного валютного фонду.
Данилюк також очікує прийняття Верховною Радою пенсійної реформи на наступному тижні (3-6 жовтня).
Нагадаємо, 13 липня Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про підвищення пенсій.
Зокрема, законопроект №6614 передбачає підвищення необхідного страхового стажу для виходу на пенсію до 25 років в 2018 році і до 35 років щорічно до 2028 року.
Уряд пропонує відновити диференціацію розмірів пенсій залежно від отриманого заробітку і страхового стажу та переглянути умови індексації пенсій.
Раніше Кабмін затвердив чотири законопроекти щодо пенсійної реформи із зауваженнями Національної ради реформ.
Також раніше повідомлялося, з 1 жовтня 2017 року мінімальний розмір пенсії в Україні може зрости до 1452 грн, а не до 1373 грн, як планувалося раніше.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.