Україна вперше ввела санкції проти Курченка

24 травня 2018, 15:13

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України вперше внесла до списку санкцій українського бізнесмена Сергія Курченка, який знаходиться в міжнародному розшуку.

Про це свідчить оновлений список потрапили під санкції осіб на сайті президента України.

Санкції передбачають блокування активів (тимчасове обмеження права особи користуватися і розпоряджатися належним йому майном), запобігання виведенню капіталів за межі України, заборону участі в приватизації та оренди держмайна резидентами іноземної держави і особами, які прямо або побічно контролюються резидентами іноземної держави або діють в їх інтересах.

Відео дня

Крім того, санкції повністю або частково забороняють укладення угод з цінними паперами, емітентами яких є особи, щодо яких застосовані санкції відповідно до цього закону.

Згідно з санкціями, Курченку заборонена видача дозволів, ліцензій Національного банку на здійснення інвестицій в іноземній державі, розміщення валютних цінностей на рахунках і вкладах на території іноземної держави. Санкції введені строком на три роки.

Відзначимо, що Курченко фігурує в кримінальному провадженні як керівник злочинної організації, яка впродовж 2010 - початку 2014 років здійснила тяжкі та особливо тяжкі злочини у сфері господарських операцій зі зрідженим газом. З березня 2014 року він перебуває в міжнародному розшуку.

Курченко також організував масштабну схему з метою ухилення від сплати податків при імпорті в Україну нафтопродуктів, що завдало державі 14 млрд грн збитків.

У схемах олігарха з ухилення від податків в особливо великих розмірах був також задіяний Одеський нафтопереробний завод. За даними слідства, на ОНПЗ було поставлено для переробки нібито з метою подальшого реекспорту 800 тис. тонн нафтопродуктів. Однак фактично нафтопродукти не реекспортувати, а залишалися в Україні. В результаті з 2012 по 2014 роки державі було завдано збитків в сумі 1,2 млрд грн.

Крім того, останнім часом Курченко займається незаконним експортом українського вугілля з окупованого Донбасу.

А серпні 2017 року ЗМІ повідомляли, що Росія налагодила нелегальне постачання антрациту з окупованого Донбасу в Європу. Пізніше ЗМІ писали, що підконтрольна Курченко компанія Газ-Альянс стала єдиним постачальником вугілля з територій, підконтрольних "Л/ДНР".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X