Україна вперше увійшла в ТОП-20 газових хабів Європи

29 листопада 2017, 10:20
544
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Україна вперше увійшла в ТОП-20 газових хабів Європи  - фото

Фото: investgazeta.net

Україна потрапила в рейтинг кращих газових хабів Європи

Україна вперше увійшла в ТОП-20 кращих газових хабів Європи в рейтингу Європейської асоціації газових трейдерів (EFET), зайнявши відразу 18 місце

Про це повідомила прес-служба Нафтогазу України.

EFET вперше включила Україну в щорічний огляд газових хабів. У рейтингу асоціації Україна отримала 3,5 бали і поступилася таким ліквідним хабам як NBP, TTF, NCG, але випередила Болгарію та Румунію, які почали процес лібералізації газового ринку значно раніше нашої країни.

Як відзначають в Нафтогазі, для поліпшення позицій в рейтингу EFET Україна повинна встановити тарифи на внутрішніх точках входу/виходу з ГТС, впровадити щоденне балансування з врегулюванням небалансів і почати використовувати короткострокові стандартизовані продукти на торговій платформі в межах щоденного балансування.

"Прийняття проекту змін до Кодексу ГТС, розробленого Укртрансгазом і поданої ним в НКРЕКУ, допоможе українському хабу значно поліпшити свої позиції і піднятися в наступному огляді EFET", - відзначили в Нафтогазі.

Нагадаємо, у вересні 8 компаній підписали угоди про можливості зберігання природного газу в підземних сховищах в режимі "митного складу". Це дозволяє компаніям поставляти газ з Європи в сезон низьких цін і закачувати в українські ПСГ, а в період сезонного зростання цін оформляти його для продажу. Висновок газу назад в Європу ускладнюється вартістю плати за вихід з ГТС, введеної з 2016 року.

Митні збори для тривалого зберігання газу (до 3 років) в українських ПСГ були скасовані в червні 2017 року. До цього митне оформлення газу, поставленого в Україну для зберігання в ПСГ, можна було проводити тільки в режимі "транзит". Колишні умови були економічно невигідними для іноземних трейдерів.

Уже в листопаді в Україні вперше відбулися торги газом з підземних сховищ (ПСГ), що є прямою передумовою створення газового хаба в Україні.

Оператор української газотранспортної системи (ГТС, в т.ч. ПСГ) компанія Укртрансгаз готовий надавати в сховищах вільний обсяг 14 млрд куб. м (всього в Україні близько 30 млрд куб. м) для зберігання в режимі "митного складу".

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Фінанси

Вчора, 09:30

thumb img
Що з курсом. Хто зупинив девальвацію гривні і який прогноз після виборів
7992
Економіка

Вчора, 09:00

thumb img
Зеленський слабко орієнтується в політиці. Це дуже ризиковано – Томаш Фіала
3550
Події

Сьогодні, 09:11

thumb img
Принципи перших. П'ять надихаючих історій відомих українок – про те, як досягти успіху
2050

Головне

Рітейл/Нерухомість

Сьогодні, 11:02

thumb img
Стало відомо, скільки квартир в Києві простоюють без покупців
Країни

Сьогодні, 05:45

thumb img
Пентагон виділив Трампу мільярд доларів на будівництво стіни на кордоні з Мексикою
Геополітика

Вчора, 18:27

thumb img
Трамп підписав документ про визнання суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами