Україна визначилася з початком переговорів щодо управління ГТС

9 лютого 2018, 16:08

Урядова робоча група 21-22 лютого проведе зустрічі з іноземними компаніями-операторами магістральних газових систем, які вже надіслали свої пропозиції щодо партнерства в управлінні газотранспортною системою (ГТС)  України.

Про це повідомив віце-прем'єр Володимир Кістіон.

"Маємо 7 зацікавлених партнерів, двоє з яких представляють відомі в Європі газові консорціуми. Свій інтерес увійти в спільне управління національною ГТС висловили Бельгія, Франція, Голландія, Польща, Словаччина, Іспанія, Італія, Румунія, Греція та Німеччина", – написав Кістіон на своїй сторінці в Facebook.

Відео дня

Після перемовин, робоча група сформує пропозиції до умов конкурсу і запропонує їх на розгляд уряду і Верховної Ради для проведення прозорого пошуку надійного міжнародного партнера для Магістральні газопроводи України.

Нагадаємо, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості України в кінці грудня 2017-го офіційно запросило потенційних партнерів з управління ГТС країни до попередніх консультацій. На початку лютого уряд продовжив на місяць пошук інвесторів для управління ГТС.

На думку глави НАК Нафтогаз України Андрія Коболєва, Україна повинна якомога швидше вийти з конкретною пропозицією для інвесторів. Затягування із залученням міжнародного партнера до управління ГТС призведе до втрати транзиту російського газу.

Раніше Коболєв заявив, що Кабмін виключив Нафтогаз з переговорів з інвесторами для ГТС.


Пропускна здатність української ГТС на вході становить 288 млрд куб. м, на виході – 178,5 млрд куб. м, у тому числі в країни Європи – 142,5 млрд куб. м, Молдову – 3,5 млрд куб. м.

Показати ще новини
Радіо NV
X