Україна визначила пункти пропуску для транзиту з РФ та Білорусі товарів, що потрапили під ембарго

20 січня 2016, 19:57
Уряд України затвердив список із 28 пунктів пропуску на кордоні з Росією та Білоруссю, через які здійснюється завезення в режимі транзиту товарів, що потрапили під ембарго

До списку увійшли 10 автомобільних і чотири залізничних пункти пропуску на кордоні з РФ і вісім автомобільних та шість залізничних пунктів пропуску на кордоні з Білоруссю, передає Інтерфакс-Україна із посиланням на постанову Кабміну №20 від 20 січня.

Відео дня

Раніше повідомлялося, що прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк анонсував розширення ембарго на більше ніж 70 російських товарів.

Повідомлялося також, що заступник міністра економічного розвитку і торгівлі та торговий представник України Наталія Микольська заявила, що Україна не буде забороняти російський транзит через свою територію, оскільки це суперечить базовим принципам міжнародного торговельного законодавства.


Нагадаємо, 1 січня офіційно набуло чинності російське продовольче ембарго щодо України. У відповідь на російське ембарго з 10 січня в Україні почала діяти заборона на завезення групи товарів з Російської Федерації.

Згідно з нею, "завезення на митну територію України товарів, що походять із Російської Федерації" заборонене до 5 серпня 2016 року або до скасування Росією продембарго на українські товари.

19 січня міністр економіки Айварас Абромавічус повідомив, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) у середу, 20 січня, надасть Кабінету міністрів розширений список санкцій проти російських товарів.


19 січня Росія ввела нові обмеження, які забороняють транзит українських товарів у треті країни через її територію.

4 січня був припинений транзит вантажів з України через Росію. Причиною стало рішення РФ про те, що вантажі для транзиту з України у Казахстан повинні слідувати через Білорусь.

Пізніше Міністерство інфраструктури України заявило, що нові правила транзиту вантажів автотранспортом по території Росії, введені в односторонньому порядку указом президента РФ від 1 січня 2016 року, поширюються виключно на перевезення з території України в Казахстан.

Показати ще новини
Радіо NV
X