Україна вийшла з трьох угод СНД

23 січня 2019, 14:11

У середу, 23 січня, Україна вийшла з трьох угод з економічного співробітництва, укладених в рамках СНД.

Як повідомили в прес-службі Мінекономрозвитку, мова йде про угоду про міждержавний обмін економічною інформацією, угоду про обмін інформацією в галузі зовнішньоекономічної діяльності та угоду про співпрацю в галузі зовнішньоекономічної діяльності.

Відео дня

Після проведеного аналізу угод профільне відомство та інші зацікавлені органи влади прийшли до висновку, що в сучасних реаліях перші два документа втратили своє практичне значення і не застосовуються, оскільки вся необхідна і потенційно корисна економічна інформація в повному обсязі розміщена у відкритому доступі на офіційних сайтах органів виконавчої влади і відповідних міжнародних організацій, членом яких є Україна.

Третій договір, підписаний в Ташкенті, передбачав, що країни-учасниці СНД будуть спільно координувати свою політику і співпрацювати в здійсненні зовнішньоекономічної діяльності з третіми країнами і міжнародними організаціями.

Угода також визначала необхідність проведення консультацій між країнами СНД щодо встановлення контактів і проведення переговорів про членство в інших міжнародних економічних і фінансових організаціях.

Однак Україна має низку пріоритетних зобов'язань у сфері міжнародної торгівлі як член Світової організації торгівлі і в рамках Угоди про асоціацію з ЄС.

Для подолання цього протиріччя дію зазначеної угоди призупинена

2 травня 2018 року Рада національної безпеки і оборони України підтримав пропозицію про припинення участі українських представників у діяльності органів СНД. РНБО доручив міністерству закордонних справ України вжити в установленому порядку заходів щодо припинення дії окремих міждержавних угод.

19 травня президент України Петро Порошенко заявив , що Україна відкликає всіх своїх представників з усіх статутних органів Співдружності Незалежних Держав. За його словами, Україна перегляне всі договори, укладені в рамках Співдружності незалежних держав, і вийде з тих, де буде найменша невідповідність національним інтересам.

У той же час, офіційний Київ виступає за денонсацію договорів в рамках СНД, за винятком тих, які стосуються транзиту, визнання дипломів і працевлаштування.

Показати ще новини
Радіо NV
X