Україна виключила п'ять країн зі списку офшорів

31 січня 2018, 12:36

Кабінет Міністрів України виключив Естонію, Латвію, Грузію, Угорщину і Мальту з ризикових країн в частині контролю над трансферним ціноутворенням.

Відповідну постанову ухвалено під час засідання уряду 30 січня, передають Українські Новини.

В уряді вважають, що дохід, який отримано резидентами Естонії, Латвії та Грузії, з джерелом походження з України не є об'єктом оподаткування, так як момент оподаткування виникає на етапі розподілу прибутку, а не її отримання.

Відео дня

Така система несе ризики мінімізації резидентами України сплати податку на прибуток підприємств.

Також система оподаткування в цих країнах передбачає оподаткування корпоративним податком при виплаті доходу за ставкою 15-20%, що не відповідає критеріям формування переліку держав, операції з нерезидентами яких визнаються контрольованими.

Відзначимо, що 27 грудня 2017 року уряд затвердив постанову №1045, згідно з якою збільшив перелік ризикових країн в рамках контролю над трансферним ціноутворенням з 65 до 85 країн.

У новий перелік країн додали такі країни, як Гваделупа, Гватемала, Французька Гвіана, Співдружність Домінікани, Домініканська Республіка, Естонія, Іран, Куба, Лаос, Латвія, Ліван, Маврикій, Мальта, Марокко, Монако, ОАЕ, Сінгапур, Грузія, Угорщина.

При цьому прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час телефонної розмови з прем'єр-міністром Естонії Юрі Ратас сказав, що Україна не вносила Естонію до переліку офшорних територій.

Показати ще новини
Радіо НВ
X