Україна виходить з економічної кризи, але є два ризики — FT

28 лютого 2020, 12:30

Деякі експерти вважають, що зараз найкращий час для прискорення економічного зростання в Україні.

Україна виходить з економічної кризи, що почалася шість років тому на тлі Революції гідності і початку війни на Донбасі. Деякі експерти вважають, що зараз у країни є хороший шанс на швидке економічне зростання, пише Financial Times.

Відео дня

Минулого місяця Мінфін України розмістив євробонди на 1,25 млрд євро всього лише під 4,37%. Зміцнення гривні в 2019 році на 17% допомогло збільшити міжнародні резерви країни. У січні вони досягли максимуму з 2012 року. Державний борг скоротився з 81% від ВВП в 2016 році до 51%.

Видання зазначає, що «основи були закладені під час каденції Петра Порошенка». Незважаючи на недоліки, минула влада вирішила ряд складних питань і заплатила за це «політичну ціну», пише FT. Зокрема, були підвищені ціни на природний газ, а Нацбанк отримав свободу дій для очищення банківського сектора. Також були прийняті антикорупційні заходи, які поступово починають приносити плоди.

FT зазначає, що, після приходу Володимира Зеленського та його партії Слуга народу до влади в минулому році, було прийнято багато реформаторських законів. Міжнародні партнери України навіть попередили, що такий поспіх може погіршити якість прийнятих законів. На жовтень заплановано відкриття ринку землі, що має призвести до підвищення продуктивності праці в сільському господарстві і харчовій промисловості.

Газета підкреслює, що є два потенційних ризики. Один з них - олігархи, які знову можуть зірвати процес реформ.

«Інвестори стурбовані впливом на Зеленського колишнього співвласника Приватбанку Ігоря Коломойського, який бореться за повернення банку - і який допоміг привести президента до влади. Однак і тут відбулися обнадійливі події. У цьому місяці Зеленський, схоже, дистанціювався від мільярдера, звільнивши голову свого офісу [Андрія Богдана], який раніше був адвокатом Коломойського», - йдеться в статті.

Інший ризик йде від «мстивого Кремля». Російському президенту Володимиру Путіну незручно дивитися, що Україна росте швидше за Росію, хоча і залишається біднішою. Недавня ескалація на Донбасі нагадує про важелі, які Москва все ще може використовувати, відзначає FT.

Показати ще новини
Радіо NV
X