Україна в 9 разів збільшила експорт яблук до ЄС

12 лютого 2018, 08:48

Україна скористалася можливістю стрімко збільшити експорт яблук до Європейського Союзу завдяки зниженню виробництва цієї продукції в європейських країнах.

Про це свідчать дані митної статистики, повідомляє АПК-Інформ: овочі і фрукти.

Згідно з офіційними звітами, за липень-січень сезону-2017/18 Україна експортувала в країни Євросоюзу 9,2 тис. тонн яблук. Для порівняння: за зазначений період сезону 2016/17 експорт українського яблука в ЄС ледь перевищував 1 тис. тонн, причому в цьому випадку йшлося про фрукти для подальшої переробки.

Відео дня

Проте головним покупцем українського яблука все ще залишається Білорусь, яка також активно нарощує обсяги імпорту цієї продукції. За липень-січень нинішнього сезону Україна відвантажила в зазначеному напрямку 11,4 тис. тонн яблук, що в 1,6 рази більше, ніж за аналогічний період попереднього сезону.

Усього ж за 7 місяців сезону-2017/18 Україна експортувала 21 тис. тонн яблук, що в 2,3 рази більше, ніж з липня по січень минулого сезону. Тільки в січні ц. р. експорт українського яблука досяг 4,2 тис. тонн, тим самим перевищивши показник за аналогічний місяць роком раніше у 1,8 рази.

Показати ще новини
Радіо NV
X