Україна успішно завершила реструктуризацію держборгу

13 листопада 2015, 10:12
782
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: прес-служба президента

Нові облігації сьогодні отримують держателі тринадцяти випусків облігацій

Україна завершила реструктуризацію державного та гарантованого боргу за 13 випусками облігацій зовнішніх державних позик та гарантованих державою єврооблігацій, повідомило в п’ятницю, 13 листопада, Міністерство фінансів 

"Сьогодні ми закриваємо важливу главу в історії економіки України та відкриваємо іншу. Мало хто вірив, що нам вдасться зробити це, коли ми розпочинали процес реструктуризації вісім місяців тому. Успішне завершення реструктуризації боргу, яку ми досягли, уникнувши дефолт, посилює позиції економіки України і є важливою передумовою для повернення до економічного зростання", - прокоментувала завершення реструктуризації міністр фінансів Наталія Яресько.

Зазначається, що держателі українських облігацій, які вчасно подали розпорядження щодо участі, вже сьогодні отримують нові облігації та державні деривативи згідно з умовами обміну.

Завершення пропозиції обміну включає реструктуризацію зовнішнього державного боргу України на суму близько 15 млрд. дол., досягнення зменшення боргу України на 20% (близько 3 млрд. дол.) та дозволяє Україні уникнути сплати попередньо запланованих 8,5 млрд. дол. основної суми боргових зобов’язань, що підлягали виплаті за такими облігаціями до кінця 2018 року.

В Мінфіні уточнили, що нові облігації через клірингові системи сьогодні отримують держателі тринадцяти випусків облігацій. Відповідно до умов обміну дохідність нових облігацій становить 7,75% річних та зі строком погашення з 2019 до 2027 роки.

Держателі тринадцяти випусків облігацій, які схвалили рішення зборів, але вчасно не подали відповідні розпорядження щодо участі, до завершення обумовленого кінцевого строку, не отримують нові цінні папери сьогодні. Такі держателі матимуть 150 днів після дати завершення реструктуризації для подання відповідних розпоряджень щодо участі, відповідно до оприлюднених умов обміну, якщо вони бажають отримати права на додаткові облігації та державні деривативи.

Держателі, які не нададуть відповідні розпорядження щодо участі протягом цього терміну, втрачають право на отримання додаткових облігацій та державних деривативів.

Нагадаємо, Кабінет міністрів 11 листопада затвердив умови випуску нових облігацій, що будуть надані суверенним кредиторам взамін на старі борги, повідомила глава Мінфіну Наталія Яресько.

НВ

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 січня, 16:54
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Політика

Вчора, 21:04

article_img
Час "Ч" для великого комбінатора. Розслідування НВ про Коломойського - повний текст
Економіка

Сьогодні, 13:50

article_img
Нав'язане рекламою. Україна відмовилася від більшості радянських ГОСТів
Події

Сьогодні, 14:32

article_img
Патріарху Філарету 90 років. Сім цитат про переломні події його життя

Головне

Події

Сьогодні, 09:27

article_img
Реєстрація або гроші. КМДА може компенсувати частину витрат на дитячий садок
Політика

Сьогодні, 14:11

article_img
Загроза від РФ: ЦВК України закликав ретельно відбирати спостерігачів на президентські вибори
Геополітика

Вчора, 17:32

article_img
Путін прокоментував можливість підписання мирного договору з Японією