Україна та Литва домовилися створити Службу фінрозслідувань

19 лютого 2018, 18:52

Міністерства фінансів Литви та України під час зустрічі у понеділок, 19 лютого, домовилися про створення Координаційного комітету для реалізації реформи Державної фіскальної служби (ДФС) та створення Служби фінансових розслідувань.

Про це повідомили у прес-службі Міністерства фінансів України.

До складу Комітету ввійдуть представники Міністерства фінансів Литви та України, що формують політику у відповідних сферах.

Відео дня

За пропозицією литовської сторони, комітет очолить міністр фінансів України Олександр Данилюк для координації співпраці з Європейським Союзом.

Відзначається, що одним із ключових питань для реформи ДФС залишається остаточна ліквідація податкової міліції та створення Служби фінрозслідувань, що стане єдиним органом для боротьби з фінансовими злочинами проти держави.

“Важливо, щоб Служба фінансових розслідувань була якнайшвидше створена та якісно працювала. Для цього необхідно дотримуватися ключових принципів, щоб забезпечити інституційну спроможність органу, його незалежність та ефективну роботу”, - відзначив Данилюк.

Нагадаємо, що 22 березня 2017 року Кабінет міністрів України попередньо схвалив законопроект про Службу фінансових розслідувань, яка буде створена замість податкової міліції та підрозділів по боротьбі з економічними злочинами Національної поліції і Служби безпеки і оборони (СБУ).

У квітні Національна рада реформ заблокувала відповідний законопроект.

При цьому, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман виступив за ліквідацію податкової міліції та підрозділів по боротьбі з економічними злочинами в СБУ й Нацполіції.

У вересні уряд схвалив законопроект про створення Служби фінансових розслідувань.

Показати ще новини
Радіо NV
X