Україна та Казахстан домовилися разом добувати уран

31 серпня 2016, 12:15
Міністерство енергетики та вугільної промисловості України домовилося з міністерством енергетики Казахстану і Національної атомної компанією Казатомпром про створення спільного підприємства для видобутку урану

Як повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на заяву міністра енергетики України Ігоря Насалика, видобуток буде відбуватися в обох країнах.

"Казахстан має найкращі технології вилуговування в світі з видобутку урану. Домовилися, що вони створюють СП і починають працювати на наших родовищах. Вони віддають в СП одне родовище на території Казахстану", - сказав він в ефірі телеканалу 112.

Відео дня

В Казахстані собівартість уранової руди становить $ 30 за тонну, тоді як Україна купує в рік 1,5 тис. тонн по $ 120 за тонну.

Глава Міненерговугілля України також повідомив, що казахстанська сторона готова купувати близько 750 тонн смоли у ДП Ядерне паливо.

Крім того, Казахстан також запросив офіційний Київ увійти в проект будівництва заводу з виробництва тепловиділяючих збірок (ТВЗ) для АЕС, який став би альтернативою російському ТВЕЛу.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявляв, що паливна компанія Westinghouse планує побудувати нове підприємство.

Згодом американсько-японська компанія Westinghouse не підтвердила наявність домовленостей з Україною про будівництво заводу ядерного палива

Показати ще новини
Радіо NV
X