Україна та ЄС обговорили дії у відповідь на рішення Росії припинити вільну торгівлю

17 грудня 2015, 16:43
Українська сторона провела переговори про розширення доступу вітчизняних товарів на ринки Європейського Союзу в рамках зони вільної торгівлі, яка почне діяти з початку 2016 року, повідомив президент Петро Порошенко

"Була підтверджена рішучість України і ЄС запустити з 1 січня всеохоплюючу зону вільної торгівлі незважаючи на жорстку протидію Росії, яка було продемонстрована оголошенням чергового етапу торговельної війни проти України", - заявив Порошенко на спільній з генсеком НАТО Йенсом Столтенбергом прес-конференції, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Також президент додав, що на тлі вчорашньої заяви Росії відбулися підготовчі переговори про розширення у форматі Ради асоціації можливостей доступу українських виробників на європейські ринки.

При цьому глава Порошенко підкреслив, що Київ отримав "повну підтримку і схвалення від наших партнерів в ЄС".

Нагадаємо, 16 грудня президент Росії Володимир Путін підписав указ про припинення з 1 січня 2016 року дії договору про зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Україною.

17 грудня на підсумковій прес-конференції Путін заявив, що прогнозує погіршення економічних відносин з Україною в зв'язку зі скасуванням з 1 січня режиму вільної торгівлі в рамках СНД.

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо NV
X