Україна стала першою країною у світі, яка здійснила диверсифікацію постачань ядерного палива – Порошенко

18 березня 2019, 13:47

46% атомної генерації забезпечується паливом компанії Westinghouse

Україна стала першою країною у світі, яка здійснила диверсифікацію постачань ядерного палива. Про це заявив президент України Петро Порошенко.

"Третій блок Южноукраїнської АЕС в 2018 році став першим енергоблоком України, який запрацював виключно на паливі Westinghouse. Тепер таких блоків уже 6 із 13. Це 46%, майже половина атомної генерації. І процес диверсифікації триває", - наголосив Порошенко.

Відео дня

За його словами, наступним стратегічним кроком у питанні постачання палива має стати забезпечення українських АЕС ядерним паливом власного виробництва. Йдеться про створення власного заводу з виготовлення ядерного палива у складі Енергоатому.

"Ще один крок до звільнення від російського шантажу – будівництво централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива для українських АЕС, яке розпочалося у 2017 році. Будівництво ведеться завдяки американському кредиту на суму $250 млн", - додав голова держави.

Він підкреслив, що атомна енергетика є гарантом енергетичної безпеки та розвитку української економіки. Так, у 2014 році частка електроенергії, яку генерують АЕС, у загальному виробництві складала 47-48%, а сьогодні ця частка складає 54-58%.

Крім того, на Хмельницькій АЕС знаходяться на старті ще два надважливих проекти для енергетичної безпеки та розвитку нашої держави – Енергетичний міст Україна – ЄС та проект добудови 3 та 4 енергоблоків Хмельницької АЕС.

"Проект Енергомосту є геополітичною противагою планам Москви, який дозволить нашим європейським партнерам мати альтернативне і надійне джерело постачання електроенергії за конкурентними цінами. Іншими словами, Україна може стати важливим контриб'ютором енергетичної безпеки Європи", - відзначив Порошенко.

"Перспектива нашої енергонезалежності пов’язана з видобутком урану. Україна – одна з небагатьох країн світу, яка має власну урановидобувну галузь. Східний гірничо-збагачувальний комбінат забезпечує до 40% потреб в урані українських атомних станцій, але стратегічною метою є 100%", - сказав він.

Як повідомлялося раніше, Україна планує побудувати завод з фабрикації ядерного палива в Миколаївській області.

Показати ще новини
Радіо NV
X