Україна стала на крок ближчою до нового траншу МВФ

27 липня 2018, 09:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Міжнародний валютний фонд (МВФ) схвалив оновлений план України зі створення Антикорупційного суду, що наблизило країну до нового траншу в $1,9 млрд.

Про це Reuters повідомив прес-секретар МВФ.

"Як тільки прийняті поправки набудуть чинності, законодавчі рамки Антикорупційного суду будуть відповідати зобов'язанням України за програмою МВФ", - зазначили у фонді.

Відео дня

При цьому в МВФ заявляють, що вирішення питання Антикорупційного суду ще недостатньо для гарантованого отримання наступного траншу МВФ.

"Обговорення інших питань, в тому числі цін на газ і державного бюджету, ще триває", - додали у фонді.

Нагадаємо, що 7 червня Верховна Рада в другому читанні і в цілому ухвалила законопроект Про Вищий антикорупційний суд.

12 липня Рада внесла зміни в закон Про судоустрій і статус суддів з поправкою щодо передачі до Вищого антикорупційного суду всіх підслідних йому справ з дня початку його роботи.

Крім того, Україна перебуває в складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання з липня 2017 року: Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення, яке, за різними оцінками, може становити від 30% до 60%, у зв'язку зі зростанням цін на міжнародних ринках.

Раніше ЗМІ, з посиланням на близьке до уряду джерело, повідомили про новий варіант компромісу в переговорах із МВФ про ціну на газ. Пакет пропозицій передбачає кілька кроків.

Для продовження співпраці з МВФ і отримання чергового траншу Україні залишається виконати "критично важливе" зобов'язання щодо приведення ціни на газ для населення до економічно обґрунтованого рівня.

Уряд поки відмовляється підвищувати вартість газу для громадян, аргументуючи це тим, що спочатку необхідно передбачити компенсатори для бідних верств населення. За різними оцінками, підвищення може становити від 30% до 60%.

Позиція МВФ є досить жорсткою, так як уряд у 2017 році прийняло рішення про таке підвищення газових цін, що дозволило Україні отримати транш кредиту МВФ, однак згодом в односторонньому порядку відмовилося від його виконання.

Утім, 26 липня Кабмін вкотре відклав підвищення цін на газ для населення.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X