Україна скоротила золотовалютні резерви

7 серпня 2018, 14:44

Міжнародні резерви України становили $17,7 млрд в еквіваленті станом на 1 серпня поточного року. Таким чином, за липень резерви скоротилися на 1,3%.

Такі попередні дані оприлюднив Національний банк України (НБУ).

Як пояснюють в НБУ, скорочення резервів відбулося насамперед через здійснення платежів за державним боргом в іноземній валюті.

Відео дня

"На обслуговування та погашення державного і гарантованого держборгу в іноземній валюті (крім платежів на користь МВФ) було направлено $321,5 млн. Зокрема, з них $231,6 млн - на обслуговування і погашення по ОВДП, номінованих в інвалюті", - йдеться в повідомленні регулятора.

Також на обсяг резервів вплинули інтервенції Національного банку на міжбанківському валютному ринку. Як і в червні, враховуючи переважання попиту на валюту над її пропозицією, в липні НБУ для згладжування надмірних коливань обмінного курсу довелося виходити на міжбанк. За місяць чистий продаж валюти становив $644 млн.

Зокрема, в першій половині липня Національний банк купив $99 млн шляхом інтервенції з вибору кращої ціни. У другій половині він активізував продаж іноземної валюти для запобігання надмірної волатильності обмінного курсу - за підсумками місяця було продано $163,3 млн, у тому числі через інтервенції на вибір кращої ціни - $135,2 млн і під час аукціону - $281 млн.

Водночас основним джерелом поповнення резервів в липні залишалися надходження на користь уряду від розміщення ОВДП, номінованих в іноземній валюті, в сумі $130,9 млн і €60,5 млн.

Крім того, на обсяг резервів вплинули переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу долара США до інших валют і банківських металів) на суму $459 млн.

В цілому, за станом на 1 серпня 2018 обсяг міжнародних резервів покриває 3,0 місяця майбутнього імпорту. Водночас місяць тому (в липні) цей показник становив ще 3,2 місяця імпорту.

Як відомо, на 2018 рік в Україні погашення зовнішніх зобов'язань перед Міжнародним валютним фондом заплановано в обсязі 43,7 млрд грн, перед Міжнародним банком реконструкції та розвитку - 8,3 млрд грн, перед Європейським банком реконструкції та розвитку - 3,8 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X