Україна скоротила споживання газу

10 серпня 2016, 13:03
Споживання природного газу в Україні знизилося на 2% у червні відносно червня 2015 року - до 1,1 млрд куб.м

За перше півріччя споживання природного палива впало до 17,5 млрд куб м - на 11% відносно аналогічного періоду минулого року, повідомляють аналітики Dragon Capital.

Показник імпорту блакитного палива близький до нуля, українські підприємства поставили 1,6 млрд куб.м за цей період.

Відео дня

Обсяг газу, що надаються Газпромом для транзиту, збільшився за червень на 17% відносно показника 2015 року - до 6,3 млрд куб.

За перше півріччя виробництво газу збільшилася на 2% - до 10 млрд кубометрів, а імпорт впав майже на 70% до 3 млрд куб м.

На думку аналітиків Dragon Capital, за падіння попиту на газ у червні впершу чергу відповідають промислові споживачі. Муніципальні опалювальні компанії, які використовують газ за межами опалювального сезону, щоб нагріти воду, скоротили споживання на 7% відносно того ж періоду 2015 року до 0,1 млрд куб.

Імпорт газу залишився на показниках попереднього місяця в червні, бо Нафтогаз і Газпром не змогли узгодити відновлення поставок російського газу. В результаті вітчизняні резервуари для зберігання газу заповнені 9,7 млрд кубометрами газу на кінець червня, в порівнянні з 11 млрд кубометрів в минулому році.

У серпні Україна збільшила імпорт газу з ЄС в близько 46 мільйонів кубічних метрів в день (в місяць еквівалент 1,4 млрд). 8 серпня Нафтогазу було 11 млрд кубометрів газу в сховищах, в порівнянні з 13,4 млрд рік тому.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X