Україна щорічно втрачає мільярди євро від корупції на митниці - німецька газета

6 серпня 2018, 08:27

Через корупцію на митниці Україна втрачає щороку понад €4 млрд.

Про це йдеться в розслідуванні німецького видання Süddeutsche Zeitung, передає DW.

"Це більше однієї десятої всієї дохідної частини бюджету і в 2 рази більше тієї суми, яку Україна в 2018 році хоче отримати від Міжнародного валютного фонду, Євросоюзу та Світового банку", - зазначають автори.

Відео дня

Süddeutsche Zeitung, спираючись на документи, митні і транспортні накладні, описує махінації, які застосовуються для ухилення від сплати мит. Ввезені в країну товари в процесі митної реєстрації змінюють маркування, наприклад, парасольки перетворюються на щітки або дзеркала - і тільки на одній партії вантажу держава втрачає тисячі євро.

У махінаціях на митниці, за даними німецького видання, беруть участь працівники поліції, прокуратури та СБУ. Для нелегальних угод утворюються нові фірми, які контролюють люди з оточення працівників митниці, прокуратури та офіцерів поліції.

Згідно з результатами проведеного PricewaterhouseCoopers (PwC) опитування, в 2018 році з випадками корупції і хабарництва зіткнулися 73% українських компаній - порівняно з 56% респондентами в 2016 році. При цьому в світі цей показник в середньому становить 25%.

Третина опитаних компаній в Україні заявили, що в останні два роки отримували пропозиції дати хабар. Загалом майже половина респондентів вважає, що мала справу з економічними злочинами - на 5% більше, ніж два роки тому. За даними PwC, найпоширенішими з таких злочинів в Україні залишаються, поряд з корупцією і хабарами, незаконне привласнення активів (62% в 2016 році, 46% - в 2018 році) і шахрайство в сфері закупівель (25% і 33%).

Показати ще новини
Радіо NV
X