Україна ще не домовилась про остаточний варіант Антикорупційного суду - ЗМІ

7 червня 2018, 12:29

Міжнародні партнери України та влада країни до теперішнього часу не досягли остаточної згоди щодо законопроекту про Вищий антикорупційний суд.

Про це повідомило агентству Інтерфакс-Україна інформоване джерело.

"Підтвердження від міжнародних партнерів про досягнення компромісу поки не надходило", - сказав співрозмовник.

Відео дня

За його словами, крім найбільш дискусійної вимоги щодо повноважень Ради міжнародних експертів, все ще підлягає уточненню ряд інших умов.

"Таким чином, переговори по суду на цей момент ще тривають", - сказало джерело.

У свою чергу, співавтор президентського законопроекту Георгій Вашадзе стверджує про досягнення між сторонами компромісу з питання ролі громадської Ради міжнародних експертів.

Відповідаючи на питання, схвалені чи Міжнародним валютним фондом останні правки, в тому числі про роль громадської ради міжнародних експертів, Вашадзе сказав: "Так. (В переговорах - ред.) ббрали участь представники Верховної Ради, адміністрації президента - Філатов (заступник глави АП Олексій Філатов - ред.), глава комітету, я брав участь. Рон Ван Роден (глава місії МВФ в Україні Рон Ван Роден - ред.), Владислав Рашкован (заступник виконавчого директора МВФ - ред.) - з боку МВФ ".

Крім того, відповідаючи на питання, які організації будуть представлені в громадській раді міжнародних експертів, він сказав: "Там реально проходить кілька міжнародних організацій. Це - Світовий банк, Рада Європи, GRECO, ОБСЄ".

Нагадаємо, 4 червня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що піде з поста глави уряду в разі, якщо в країні не буде створений незалежний Антикорупційний суд.

У свою чергу, президент України Петро Порошенко сподівається, що процес створення Антикорупційного суду в Україні почнеться в липні.


Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Київ повинен створити Антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогами були вже прийняті пенсійна реформа і закон про приватизацію.

Показати ще новини
Радіо NV
X