Україна розтринькує свій IT-потенціал – Перша шпальта

0 коментувати
В Україні головним чином розвивається аутсорсингове програмування

В Україні головним чином розвивається аутсорсингове програмування

У продуктових IT-компаніях працює не більше 1% профільних інженерів, решта працюють в аутсорсингових структурах, заявив програмі Перша Шпальта (ПШ) керівний партнер компанії AVentures Capital Євген Сисоєв

Заяви про те, що IT-галузь сьогодні популярна, далекі від дійсності, вважає засновник компанії Tickets.ua Сергій Кравець. Головним чином у нас розвивається аутсорсингове програмування. Це не погано, тому що це бізнес і він орієнтований на експорт, а значить приносить валютну виручку. Погано те, що не розвивається виробництво інноваційних продуктів, пояснює він.

«Аутсорсинговий бізнес – це ближче до HR-бізнесу», – говорить Кравець. Тут збирається команда програмістів і перепродується закордонним компаніям.

За словами директора департаменту інновацій та інтелектуальної власності Мінекономрозвитку Олени Мініч, поки що Україна має дві ключові конкурентні переваги – людський капітал, який володіє унікальними здібностями, компетенціями, а також традиції комп'ютерних розробок. Все це і дозволило сформувати галузь аутсорсингу.

«У нас багато кодування, багато проміжних операцій. Але дуже мало фінального продукту. Зокрема через незнання, як це робити», – зазначає Мініч.

Така ситуація викликана також тим, що попит на фінальні продукти в Україні дуже низький. «Ми від початку є сировинною економікою. У нас немає потреби в переробних виробництвах, зокрема тих, які би збільшували ефективність за рахунок інновацій», – резюмує Мініч.

А крім того, у нас в країні несприятливі умови для інвестицій в інноваційні продукти, зазначає IT-підприємець Роман Хміль. «При нашому законодавстві і корупції розвивати IT-продукти дуже і дуже складно – компанії майже неможливо зареєструвати». Тому багато компаній, які зацікавили іноземних інвесторів, з часом переїжджають в країни з більш сприятливим інвесткліматом.

І все-таки, галузь, всупереч труднощам, розвивається, відзначають експерти. За словами Сисоєва, в країні сталося дві хвилі IT-революції. Перша – 10-12 років тому. А друга – 5-6 років тому: тоді з'явилося багато відомих українських стартапів, зокрема Petcube, Depositphotos, Jooble та інші.

Все це свідчить про те, що українські компанії по максимуму використовують навіть ті можливості, які є в нинішніх непростих умовах. «І завжди продукти з'являлися там, де був сильний і яскравий підприємець», – додає Сисоєв.

Також у програмі дивіться інтерв'ю з засновником сервісу продажу авіаквитків Tickets.ua Сергієм Кравцем і директором хедхантингового агентства Ward Howell Ігорем Кабузенком.

Завершує випуск огляд економічних подій тижня від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время

Передплатіть журнал НВ за спеціальною ціною

До кінця листопада дешевше на 110 грн.
Передплатіть журнал на 12 місяців усього за 559 грн.

Ваш промокод для сплати онлайн – 89790834

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: