Україна провалила нові переговори із МВФ - ЗМІ

23 травня 2018, 13:28

Переговори спікера Верховної Ради Андрія Парубія з представниками Міжнародного валютного фонду (МВФ) і Венеціанською комісією щодо деталей законопроекту про Антикорупційний суд, які відбулися ввечері у вівторок, 22 травня, виявилися безрезультатними.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на джерела відразу в декількох фракціях парламенту.

За словами співрозмовників, не було вирішене ключове питання, яке вимагало узгодження з міжнародними партнерами, - а саме про право вето для Ради міжнародних експертів.

Відео дня

Зокрема, як повідомили відразу кілька членів Комітету з питань правової політики, який має зібратися для затвердження домовленостей з міжнародними партнерами, вони не отримували ніяких повідомлень про збори комітету або будь-які рішення за підсумками переговорів із МВФ.

21 травня комітет Верховної Ради з питань правової політики затвердив законопроект про створення Антикорупційного суду для передачі його для розгляду в другому читанні.

Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) раніше заявив, що ключовими умовами виділення траншу кредиту є прийняття закону про Антикорупційний суд, а також виконання обіцянок щодо приведення цін на газ до ринкового рівня.

Так, 23 грудня 2017 року у Верховній Раді зареєстрували законопроект Петра Порошенка Про Антикорупційний суд.

Пізніше Європейський Союз (ЄС) розкритикував президентський законопроект, оскільки він суперечить обіцянкам Києва та рекомендації Венеціанської комісії.

МВФ також розкритикував законопроект, стверджуючи, що окремі його положення не сумісні із зобов'язаннями України за програмою співпраці з Фондом.

Зауваження МВФ стосуються процедури добору суддів, положень закону, спрямованих на гальмування створення Антикорупційного суду, а також щодо юрисдикції суду. Всього в МВФ зробили дев'ять системних зауважень.

Крім того, посол США в Україні Марі Йованович заявила, що після реєстрації законопроекту про Антикорупційний суд у Верховній Раді, його необхідно включити до порядку денного та врахувати рекомендації Венеціанської комісії.

Зазначимо, що посол Євросоюзу в Україні Хюг Мінгареллі вважає, що Україна має створити Антикорупційний суд до президентських виборів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X