Україна програла другий спір з Росією в СОТ

30 липня 2018, 19:05

Світова організація торгівлі (СОТ) відхилила ключові вимоги України в рамках спору з РФ про постачання залізничного обладнання, зокрема, вимогу визнати системність порушень з боку Росії.

Про це свідчить звіт СОТ, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Так, експертна група вважає, що докази не свідчать про те, що Росія робила заходи щодо обмеження імпорту продукції з України як в загальному, так щодо залізничного обладнання зокрема.

Відео дня

"Представлені Україною аргументи - припинення Росією діючих сертифікатів, відмова у видачі нових і представлені дані про зниження імпорту української залізничної продукції в Росію - не доводять систематичних обмежень імпорту" - пояснили в СОТ.

Експерти також визнали неможливість сертифікуючого в РФ органу проводити інспекції зазначеної продукції в Україні з квітня 2014 року по грудень 2016 року, унаслідок чого не були продовжені ці сертифікати.

При цьому експертна група погодилася з Україною в тому, що Росія застосувала дискримінаційні умови доступу до ринку для українських виробників в порівнянні з російськими і європейськими, видавши 14 приписів про припинення сертифікатів відповідності.

Крім цього, група визнала порушення Росією її зобов'язань, коли вона не визнала сертифікати, видані в інших країнах Митного союзу.

Відзначимо, що зараз Мінекономрозвитку України вивчає звіт СОТ для оцінки фактажу, аналізу результатів розгляду групою експертів питання систематичного обмеження імпорту, потенційної контр-позиції Росії в разі апеляційного оскарження висновків і рекомендацій групи експертів.

Крім того, міністерство розглядає можливість апеляційного оскарження в частині вимог, які не були задоволені в суперечці.


Нагадаємо, що у СОТ розглядалися відразу чотири суперечки між Україною та Росією: у двох Україна виступала позивачем, а ще у двох - відповідачем.

В одному з українських позовів мова йде про залізничне сполучення і вагонах. Другий позов України стосується заборони транзиту.

Серед позовів, які подала Росія проти України, перший стосується антидемпінгових заходівщодо імпорту аміачної селітри, за яким винесли рішення, другий - комплексний позов РФ проти України щодо санкцій і маси інших обмежень, в тому числі - заходів щодо протидії агресії.

Відзначимо, що перший спір Україна програла травні 2018 року - тоді Арбітраж СОТ визнав порушення, допущені Україною при проведенні антидемпінгового розслідування щодо аміачної селітри російського походження.

Росія заперечує більше десяти законодавчих і нормативних актів, прийнятих протягом останніх чотирьох років українським президентом, урядом, парламентом, міністерствами та РНБО щодо Росії (мова йде, зокрема, про заборону ввезення в Україну російських товарів, ембарго на російські фільми і телепрограми і т.п.).

Нагадаємо, в серпні 2016 року СОТ визнала несправедливими мита, які встановила РФ. Тоді мова йшла про мита на папір, холодильники і пальмову олію.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Крім того, у жовтні 2017 року Україна направила вимогу про консультації з РФ до СОТ у зв'язку з численними обмеженнями імпорту соків, пива і пивних напоїв, кондитерських виробів і шпалер з боку Росії.

Показати ще новини
Радіо NV
X