Україна приєдналася до заяви членів СОТ про незастосування заборони на експорт продуктів

22 січня 2021, 11:50

У Міністерстві економічного розвитку України відзначили важливість заяви членів СОТ на тлі ситуації, що склалася через пандемію COVID-19.

Україна підтримала спільну заяву близько 80 членів Світової організації торгівлі (СОТ) про відмову від заборони і обмежень експорту продуктів харчування в разі їх придбання для некомерційних гуманітарних цілей Всесвітньою продовольчою програмою.

Відео дня

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

«Спільну заяву було вирішено оголосити після того, як на засіданні Генеральної ради СОТ в грудні 2020 року членам не вдалося знайти компроміс для прийняття відповідного рішення, яке стало б обов’язковим для виконання всіма членами Організації», — зазначили в міністерстві.

Міністр економрозвитку Ігор Петрашко заявив, що цінує зусилля Всесвітньої продовольчої програми ООН (WFP) про подолання голоду в світі та погодився, що обмеження експорту створюють перешкоди для надання гуманітарної допомоги.

У Мінекономіки відзначили важливість заяви членів СОТ на тлі ситуації, що склалася через пандемію COVID-19.

У відомстві додали, що в ситуації, яка склалася, навіть відповідні правилам СОТ заходи щодо обмеження експорту можуть порушувати регіональні і глобальні ланцюги поставок, зменшувати стимули для виробництва сільськогосподарської товарів, викликати нестабільність і зростання цін, а також приводити до дефіциту продовольства і загрожувати глобальній продовольчій безпеці.

Нагадаємо, що в серпні минулого року Світова організація торгівлі повідомила про рекордне падіння світової торгівлі до рівня кризи 2008 року.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X