Україна приєдналася до конвенції Пан-Євро-Мед

1 лютого 2018, 13:30

Україна в четвер, 1 лютого, стала повноправним учасником Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.

Про це повідомили у прес-службі Міністерства економічного розвитку та торгівлі України (МЕРТ).

Зазначається, що участь України у Конвенції сприятиме створенню умов для спрощення торгівлі та збільшенню українського експорту.

Відео дня

Крім того, це дозволить розширити присутність українських товарів на ринках третіх країн, з якими укладені угоди про вільну торгівлю, а саме з Європейським Союзом (ЄС), Європейською асоціацією вільної торгівлі (ЄАВТ), Чорногорією, Молдовою та Македонією.

“Конвенція має стати дієвим інструментом розширення взаємного доступу на ринки наших держав та стимулом для започаткування переговорного процесу стосовно укладення нових угод про вільну торгівлю”, - заявив перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

За словами заступника міністра економічного розвитку і торгівлі - торгового представника України Наталії Микольської, це сприятиме зростанню українського експорту не лише до ЄС, але й на ринки третіх країн.

“Українським товарам буде розширено доступ на ринки 42 країн та територій, що диверсифікує експорт з України”, - пояснила вона.

Наступним кроком стане імплементація Конвенції. Зокрема, необхідно внести зміни до протоколів щодо походження товарів чинних угод про вільну торгівлю, які Україна має зі сторонами Пан-Євро-Мед.

Відзначимо, що за 11 місяців 2017 року експорт України до країн Пан-Євро-Мед становив майже 60% всього експорту держави (58,9%).


Регіональна конвенція про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження була ухвалена у 2012 році за ініціативи Європейського Союзу.

Наразі Пан-Євро-Мед об’єднує країни ЄС, ЄАВТ, Туреччину, Албанію, Боснію і Герцеговину, Македонію, Сербію, Чорногорію, Алжир, Єгипет, Ізраїль, Йорданію, Ліван, Марокко, Палестину, Сирію, Туніс, Фарерські острови, Молдову. У процесі приєднання до Конвенції знаходиться Грузія.

У топ-15 найбільших країн-партнерів у експорті товарів з України входять 7 країн-учасниць Пан-Євро-Мед (ЄС, Туреччина, Єгипет, Молдова, Ізраїль, Алжир, Грузія).

Показати ще новини
Радіо NV
X