Україна позичила $2 млрд під високі відсотки

29 жовтня 2018, 09:09

Міністерство фінансів України розмістило два нових випуски єврооблігацій: на $750 млн з терміном обігу до 1 лютого 2024 року і на $1,25 млрд з терміном обігу до 1 листопада 2028 року.

Про це повідомила прес-служба міністерства.

Так, ставка купона за 5-річними цінними паперами встановлена ​​на рівні 8,994% річних, 10-річними - 9,75% річних.

Мінфін очікує, що агентства Standard & Poor's і Fitch присвоять новим бондами рейтинг не нижче B-. Організаторами транзакції виступили BNP Paribas, Citi, Goldman Sachs і JP Morgan.

Відео дня

Також наголошується, що в процесі збору заявок на придбання цінних паперів взяли участь близько 390 інвесторів. Загальний обсяг книги заявок становив $4,9 млрд.

Розрахунки за єврооблігаціями мають відбутися 1 листопада 2018 року.

Залучені кошти будуть спрямовані на фінансування дефіциту бюджету, а також на викуп короткострокових єврооблігацій на $725 млн з терміном погашення в лютому 2019 року.

"Ми вдячні іноземним партнерам, які сьогодні, незважаючи на складну ситуацію на міжнародних ринках капіталу, в черговий раз продемонстрували свою віру в Україну і підтримку тих реформ, які здійснюють Уряд, Президент та Верховна Рада. Ми впевнені, що після прийняття реалістичного бюджету на 2019 рік та старту нової програми з МВФ Україна матиме сильні позиції, які дозволять нам вчасно виконувати всі зобов’язання перед інвесторами і кредиторами", - зазначила в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова.

При цьому, як пише видання Дзеркало тижня, Туреччина залучила $2 млрд від зовнішніх інвесторів на п'ять років під 7,5% річних, незважаючи на обвал національної валюти, і облікову ставку 24%, а також річну інфляцію 25,5%.

Крім того, в лютому-березні цього року вартість залучення коштів на зовнішніх ринках була набагато нижчою. Аргентина розміщувала сторічні бонди під 7,1%, Єгипет - десятирічні по 6,5%, Гана - одинадцятирічні по 7,6%.

"Все, що нам було потрібно, щоб стати з ними в ряд, - позитивний сигнал від місії МВФ, яка як раз в лютому була в Україні", - зазначає видання.

Нагадаємо, що розміщені 25 жовтня нові 5- і 10-річні єврооблігації України в перший же день торгувалися на ринку вище номінальної вартості.

Показати ще новини
Радіо NV
X