Україна повинна довіряти МВФ - Данилюк

15 березня 2018, 20:03

Міністр фінансів України Олександр Данилюк вважає, що Україна повинна враховувати та аналізувати позиції Міжнародного валютного Фонду (МВФ) та довіряти йому.

Про це він розповів в ефірі Радіо НВ.

“Ми беремо на себе певні зобов, і якщо ми їх не виконуємо, Фонд має повне право висловити свою позицію - зарахувати умови як виконані або ні”, - розповів Данилюк.

Відео дня

За його словами, МВФ також має право висловити позицію стосовно політики або ініціатив, які не закладені в програму співпраці, але можуть впливати на фінансовий стан в країні, так як ключовим є стабілізація фінансової ситуації в Україні.

Як відомо, Міжнародний валютний фонд висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Київ повинен створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогами були вже прийняті пенсійна реформа і закон про приватизацію.

Україна і МВФ в березні 2015 року підписали меморандум про економічну і фінансову політику, яку країна повинна проводити в рамках програми EFF. Всього програмою передбачено отримання Україною близько $17 млрд з першим траншем в $5 млрд. Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза у зв'язку з невиконанням ряду умов, політичним кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну у квітні 2016 року переговори про продовження фінансування поновилися, проте Фонд вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року. Наступний транш від МВФ складе близько $1,9 млрд.

У березні 2018 року глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман назвав терміни перегляду програми фінансування України.

Показати ще новини
Радіо NV
X