Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Україна потіснила Францію на зерновому ринку Індії вперше за десять років

14 вересня 2016, 17:49
1585
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У липні-серпні Україна експортувала 240 тис. тонн пшениці в Індії

Вперше за останні десять років Україна вийшла на індійський ринок і зайняла частину ринку, що належить Франції

Про це повідомили в агентстві Bloomberg.

Відзначається, що Франція втратила значну частину експорту в цьому році через повені. А Україна зуміла скористатися ситуацією.

За даними УкрАгроКонсалт, які наводить агентство, у липні-серпні Україна експортувала 240 тис. тонн пшениці до Індії. Це сталося після повені у Франції, яке скоротило урожай пшениці до найнижчого рівня з початку 1980-х років.

"Традиційно, Індія імпортує більшість пшениці з Франції та Австралії, – йдеться у звіті УкрАгроКонсалт. – Враховуючи зниження виробництва пшениці у Франції в поточному сезоні і проблеми якості, українські експортери отримали відмінний шанс зайняти місце на цьому ринку."

Відзначається, що Індія готова скасувати 25% імпортний збір на пшеницю, через її нестачу в 2016-2017 роках і стане нетто-імпортером пшениці вперше за останні шість років.

При цьому ціна французької пшениці вище, ніж української. "Якщо експортні ціни на французьку пшеницю, як правило, можна порівняти з українськими, то зараз вони вище на $18-20/т., – сказали аналітики. – Тільки Росія може конкурувати з Україною."

Нагадаємо, що в Міністерстві аграрної політики і продовольства прогнозують експорт українського зерна в обсязі 39,8 млн тонн в 2016/2017 маркетинговому році (липень-червень).

Головне

Бізнес/Економіка

Сьогодні, 14:27

article_img
Нацкомісія з енергетики підняла ціну на тепло для населення