Україна попросила Данію про допомогу в протистоянні російському газопроводу

26 червня 2018, 14:25

Україна розраховує на єдність позиції з Данією у протидії будівництву російського газогону Північний потік-2.

Це питання обговорювалося під час переговорів прем'єр-міністра Владіміар Гройсмана з главою уряду Данії Ларсом Люкке Расмуссеном, передає прес-служба Кабміну.

"Київ розраховує і на подальшу єдність у питанні протидії будівництву газопроводу Північний потік - 2, як прямій загрозі енергетичній безпеці не лише України, але й європейських країн", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Крім того, глави урядів висловили готовність дати поштовх активізації економічного співробітництва двох країн і активно взаємодіяти в питаннях протидії гібридній агресії.

Раніше Німеччина, Фінляндія і Швеція видали дозволи на будівництво Північного потоку-2.


Північний потік 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу становитиме 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже існуючим Північним потоком - 55 млрд куб. м. газу.

Північний потік 2 проляже вздовж газопроводу Північний потік дном Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.


Нагадаємо, що США і країни Східної Європи є противниками будівництва Північного потоку - 2 і вважають, що його реалізація призведе до фактичної деградації української газотранспортної системи і посилення Російської Федерації на газовому ринку ЄС.

При цьому, канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Берлін врахує інтереси України після запуску газопроводу Північний потік-2.

Нагадаємо, що раніше голова правління Газпрому Олексій Міллер заявив, що після запуску газопроводів Північний потік-2 і Турецький потік транзит російського газу через Україну скоротиться в 10 разів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X