Україна пояснила заборону транзиту продуктів в невизнане Придністров'я

22 травня 2017, 15:50
З 20 травня 2017 року пропуск підконтрольних вантажів у режимі транзиту через територію України, які направляються у невизнану Придністровську Молдавську Республіку, буде здійснюватися лише за умови його погодження з Національним агентством з безпеки харчових продуктів Республіки Молдова

Про це повідомила Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

Наголошується, що дане рішення базується на розпорядження Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 17.05.2017 № 33.

Відео дня

"Вказана вимога відповідає п. 14 Угоди про співробітництво в галузі ветеринарії країн СНД, відповідно до якої таке співробітництво здійснюється між компетентними органами в галузі ветеринарної медицини України та Молдови, а саме: під час імпорту та міжнародного транзиту в обов'язковому порядку завчасно оформлюються дозволи центральних державних ветеринарних органів Сторін, на території яких ввозиться та через території яких транспортується підконтрольний вантаж. З ними також узгоджується маршрут прямування", - йдеться в повідомленні.

Крім того, зазначена Угода парафована 12 представниками урядів країн СНД, у тому числі представниками України і Республіки Молдова.

"Оскільки дія зазначеної Угоди не поширюється на відносини з невизнаною Придністровською Молдавською Республікою, з метою забезпечення її виконання, Головний державний інспектор ветеринарної медицини України прийняв відповідне рішення. Таке рішення відповідає вимогам Всесвітньої організації охорони здоров'я тварин (МЕБ)", - підсумували у відомстві.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна заборонила транзит продовольчих продуктів в невизнану Придністровську молдавську республіку через свою територію.


Раніше президент Молдови Ігор Додон заявив, що російські миротворчі війська, розквартировані на території Придністровського регіону, будуть виведені після остаточного врегулювання Придністровського конфлікту.

Показати ще новини
Радіо NV
X