Україні погодили виділення €1 млрд допомоги від ЄС

29 травня 2018, 17:21

Рада Євросоюзу схвалила виділення Україні фінансової допомоги у розмірі € 1 млрд.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Ради.

Передбачається, що запозичення будуть покривати потреби України в фінансуванні протягом двох з половиною років. Також вказані засоби будуть підтримувати економічну стабілізацію та програму структурних реформ, доповнювати ресурси, надані МВФ та іншими донорами.

Відео дня

Також зазначається, що МВФ визначив дефіцит фінансування в розмірі $4,5 млрд на 2018 і 2019 роки.

У документах нагадується про те, що третій транш другої програми макрофінансової допомоги на €600 млн був скасований 18 січня 2018 року через невиконання Україною узгоджених умов.

"Подальші виплати будуть обумовлені тим, що Україна поважатиме демократичні механізми і верховенство закону і гарантувати повагу прав людини. Вони будуть піддаватися економічній політиці і фінансових умов, приділяючи особливу увагу структурним реформам і розумним державним фінансам і в тому числі термінів їх виконання. Умови будуть встановлені в меморандумі про взаєморозуміння між Україною та Комісією", - наголошується у повідомленні.

Також слід зазначити, що це третій пакет фінансової допомоги українській владі від Євросоюзу, починаючи з 2014 року. У 2014 році ЄС направив Україні допомогу у розмірі €1,6 млрд, а в 2015 році - €1,8 млрд.

Нагадаємо, що у березні 2017 року Єврокомісія схвалила виділення €600 млн макрофінансової допомоги Україні. У Брюсселі, зокрема, очікували, що в Києві буде ухвалено без зволікання закон про скасування заборони на експорт деревини.

У грудні Єврокомісія відмовила Україні у виплаті €600 млн, оскільки Україна не виконала ряд обов’язкових умов: зняття заборони на експорт лісу-кругляка, запуск автоматичної перевірки електронної декларації, закон про кредитний реєстр Нацбанку та перевірка інформації про бенефіціарів власників компаній.

При цьому, 13 грудня, Україна подала нову заявку на отримання нової макрофінансової допомоги від ЄС.

У березні цього року в Єврокомісії заявили про плани надати Україні €1 млрд в рамках відповідного запиту влади України для підтримки структурних реформ і досягнення економічної стабілізації.

17 травня Комітет Європарламенту з міжнародної торгівлі схвалив пропозицію Єврокомісії щодо програми макрофінансової допомоги Україні.

Показати ще новини
Радіо НВ
X