Україна подала скаргу на рішення СОТ на користь Росії

27 серпня 2018, 08:11

Украіна оскаржила рішення Світової організації торгівлі (СОТ), ухвалене 20 липня на користь Росії в справі про введення мит на добрива.

Про це йдеться в повідомленні на сайті організації.

"Україна направила 23 серпня апеляцію на рішення панелі арбітрів СОТ з приводу ініційованого Російською Федерацією справи про антидемпінгові заходи щодо нітрату амонію", - наголошується в повідомленні.

Відео дня

Деталі апеляції мають бути оприлюднені найближчим часом.


Наприкінці 2016 року повідомлялось, що антидемпінгове мито на імпорт сечовини (карбаміду) та суміші сечовини та нітрату амонію походженням з Російської Федерації в розмірі від 4,19% до 31,84% в залежності від виробника мало бути запроваджене з 28 лютого 2017 року строком на п'ять років.

Однак пізніше Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі вирішила призупинити дію антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну деяких азотних добрив (карбаміду і КАС) походженням з РФ.

Утім, у травні 2017-го набули чинності антидемпінгові мита на імпорт карбаміду і карбамідно-аміачної суміші (КАС) в розмірі 31,84% з Росії.

У вересні Військова прокуратура Генеральної прокуратури вимагала від МЕРТ запровадити санкції проти російських виробників мінеральних добрив.

За даними відомства, кошти, сплачені так званим "ДНР" і "ЛНР" за "розмитнення" міндобрив, в подальшому використовувалися для фінансування незаконних збройних формувань.

Одразу після цього Міністерство економічного розвитку і торгівлі України запровадило санкції відносно низки підприємств групи Єврохім, а також інших російських постачальників міндобрив.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X