Україна подала ще один позов проти Росії

13 жовтня 2017, 19:22
Україна направила вимогу про консультації з Російською Федерацією до Світової організації торгівлі (СОТ) у зв'язку з численними обмеженнями імпорту соків, пива і пивних напоїв, кондитерських виробів і шпалер з боку Росії

Про це повідомила прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ).

Відзначається, що протягом 2013-2015 років Росія ввела ряд заходів, спрямованих на обмеження імпорту даної продукції походженням з України.

Відео дня

Такі заборони та обмеження доступу здійснювалися на основі рішень Росспоживнагляду, і, як наслідок, експорт такої продукції до РФ фактично припинився, додали в міністерстві.

Україна вважає, що обмеження імпорту продукції походженням з України не відповідає зобов'язанням Російської Федерації, взятим на себе у СОТ, а також положенням Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року, Угоди про спрощення процедур торгівлі, Угоди про технічні бар'єри в торгівлі та Угоди про застосування санітарних та фітосанітарних заходів.

Відповідно до встановленої процедури Російська Федерація повинна протягом 10 днів направити відповідь на отриману вимогу, підтвердивши готовність вступити в консультації.

Також наголошується, що дана справа стане першою у СОТ, коли оскаржуються положення Угоди про спрощення процедур торгівлі.

Нагадаємо, що в СОТ розглядається відразу чотири спору між Україною та Росією: в двох Україна виступає позивачем, а ще в двох - відповідачем.

В одному з українських позовів мова йде про залізничне сполучення і вагони. Другий позов України стосується заборони транзиту.

Серед позовів, які подала Росія проти України, перший стосується антидемпінгових заходів щодо імпорту нітрату амонію, другий - комплексний позов РФ проти України щодо санкцій і маси інших обмежень, в тому числі - заходів щодо протидії агресії.

Росія заперечує більше десяти законодавчих і нормативних актів, прийнятих протягом останніх трьох років українським президентом, урядом, парламентом, міністерствами та РНБО щодо Росії (мова йде, зокрема, про заборону ввезення в Україну російських товарів, ембарго на російські фільми і телепрограми і т.п.).

Нагадаємо, у серпні 2016 року СОТ визнала несправедливими мита, які встановила РФ. Тоді мова йшла про мита на папір, холодильники і пальмову олію.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X