Україна планує побудувати завод з фабрикації ядерного палива в Миколаївській області - Насалик

26 лютого 2019, 18:02

Україна має намір восени оголосити конкурс на будівництво заводу з фабрикації ядерного палива на майданчику Южно-Української атомної електростанції.

Про це міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик повідомив в ході Українського енергетичного форуму в Києві, повідомляє "Інтерфакс-Україна" .

"Буквально через півроку будемо оголошувати конкурс на будівництво заводу", - сказав міністр.

Відео дня

Він повідомив, що технології надасть американська компанія Westinghouse. Вона готова інвестувати в проект. Фінансування також може забезпечити Енергоатом, додав Насалик.

За його оцінками, вартість будівництва заводу, яке буде займатися виготовленням паливних порошків і таблеток, складе близько $400 млн. Якщо буде передбачена спрощена модель (збірка комплектуючих), проект обійдеться в $120-130 млн.

Нагадаємо, що до анексії Криму Україна планувала побудувати в Кіровоградській області завод з фабрикації ядерного палива на основі технологій російської компанії ТВЕЛ. Для цього було створено ПрАТ "Завод з виробництва ЯП", в якому українському держконцерну "Ядерне паливо" належить 50% плюс 1 акція, "ТВЕЛ" - 50% мінус 1 акція.

Передбачалося, що акціонери в рівних частках вкладуть в проект близько $100-120 млн, а потім могли бути залучені кредити. Загальна вартість будівництва заводу оцінювалася в $450 млн.

У лютому 2016 року Держінспекція ядерного регулювання України відмовилася надати "Заводу з виробництва ЯП" ліцензію на спорудження заводу.

Показати ще новини
Радіо NV
X