Україна підрахувала збитки від блокування Росією транзиту в Центральну Азію та на Кавказ

18 квітня 2016, 12:48
Експорт України в Казахстан у першому кварталі впав у порівнянні з аналогічним періодом 2015 на 49%, а в інші країни цього регіону (Туркменістан, Узбекистан, Азербайджан, Грузія, Вірменія, Киргизстан і Таджикистан) - на 48%

Про це йдеться в заяві України на Раді торгівлі товарами Світової організації торгівлі від 15 квітня, повідомляє сайт МЕРТ.

Причиною стало блокування Росією українського транзиту.

Відео дня

"Український експорт швидкопсувних сільськогосподарських товарів в нових умовах транзиту, застосовуваних РФ, може бути зведений до нуля. В цих умовах транзиту швидкопсувних товарів існують величезні транспортні ризики", - констатує українська сторона.

Згідно з оприлюдненим Мінекономрозвитку в понеділок тексту заяви, ці непрозорі і обтяжливі обмеження РФ мають негативний вплив і на інших членів.

Зокрема, українська сторона фіксувала на російському кордоні випадки відмови в транзиті через РФ товарів з країн-членів ЄС (Румунії, Словаччини, Польщі, Італії та Угорщини), а також товарам із Туреччини і Молдови, а деякі товари були перенаправлені для транзиту через територію Білорусі.

Нагадаємо, північний сусід продовжує свої агресивні дії по відношенню до українських товарів. Тепер блокада транзиту поширена на Таджикистан, Казахстан, Туркменістан, Киргизстан, Монголію і Північно-Західний Китай. Про це Бізнес НВ повідомив президент галузевої асоціації Укркондпром Олександр Балдинюк.

Показати ще новини
Радіо НВ
X