Україна підпише з Росією новий контракт щодо постачання уранової сировини

29 травня 2018, 11:45

Україна і Росія найближчим часом збираються підписати контракт щодо поставок уранової сировини з України на 2018 рік.

Про це повідомив в інтерв'ю Интерфаксу генеральний директор російського Міжнародного центру зі збагачення урану (МЦЗУ) Гліб Єфремов, передає Енергореформа.

За його словами, російська сторона вже підписала цей документ і направила його Україні, і тепер чекає підписання з української сторони.

Відео дня

"Зараз буде контракт на 2018 рік. Його і підписання, і виконання станеться найближчим часом. Ми включили обсяг, який передбачений для поставки в Україну, в поточну виробничу програму", - сказав чиновник.


Україна збагачує свій урановий концентрат на потужностях МЦЗУ, учасником якого є. Щорічно країна в рамках проекту поставляє близько 80 тонн уранового концентрату.


Фізична поставка матеріалу очікується в III-IV кварталах 2018 року, додав Єфремов.

При цьому Україна дотримується графіку платежів, підкреслив він: "Графіки платежів України за паливо відповідають запланованим контрактних зобов'язань".


МЦЗУ створений в 2007 році на базі Ангарського електролізного хімкомбінату (входить в Росатом) з метою надання послуг зі збагачення урану неядерним державам. Збагачений уран використовується для виготовлення тепловиділяючих збірок (твелів) і поставок ядерного палива в країни-акціонери.

Показати ще новини
Радіо НВ
X