Україна підготувала для МВФ декілька варіантів зміни ціни на газ для населення

15 травня 2018, 09:18

Уряд України проводить переговори з Міжнародним валютним фондом (МВФ) щодо принципів визначення формули ціни на газ для населення.

Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко в інтерв'ю порталу Обозреватель.

"У нас є консенсус з МВФ в тому, що ми говоримо з приводу самої формули не змінюючи принципів. Представники МВФ, НБУ вирушили до Вашингтона, щоб провести відповідні переговори... У нас є кілька варіантів, які запропонуємо МВФ. Формула має бути справедливою. Ми повинні якось оцінювати цей фактор як імпорту, так і видобутку українського газу", - сказав він.

Відео дня

При цьому Саєнко уточнив, що мова не йде про зниження кінцевої ціни на газ.

Уряд очікує, що позиція МВФ з цього питання "буде більш гнучкою" після того, як Україна успішно вирішить питання створення Антикорупційного суду, додав міністр.

Як відомо, Міжнародний валютний фонд висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Київ має створити Антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогами були вже прийняті пенсійна реформа і закон про приватизацію.

МВФ вже не вперше вимагає від Києва підвищити ціни на природний газ для населення. На цей крок Кабінет міністрів Володимира Гройсмана поки не наважився. Нещодавно сам прем'єр і міністр енергетики Ігор Насалик заперечували цю можливість.

Однак президент України Петро Порошенко заявив практично зворотне : "Я знаю, що уряд готовий врегулювати ціни на газ".

Пізніше ЗМІ повідомляли, що Кабмін запропонував МВФ підвищувати ціну на газ для населення щокварталу на 2-3% протягом півтора років починаючи з квітня 2018 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X