Україна передала $1 млрд резервів в управління Світового банку

22 січня 2018, 18:57

Національний банк України (НБУ) передав до $1 млрд золотовалютних резервів (ЗВР) країни в управління Всесвітнього банку (ВБ).

Про це повідомив заступник глави НБУ Олег Чурій, передає Інтерфакс-Україна.

"На сьогодні частина резервів знаходиться в управлінні СБ. Ця сума становить до $1 млрд", - сказав він в ході інформаційного дня в Нацбанку.

Відео дня

Вигодою передачі активів в управління СБ є доступ до результатів його економічних досліджень, відкриття можливості персоналу НБУ дистанційно навчатися в провідних американських університетах і університетах, отримання від СБ консультаційних послуг.

За словами Чурія, СБ управляє резервами України в рамках встановлених НБУ обмежень. У числі таких обмежень: перелік високоліквідних інструментів, обмеження ризику, вимога до ліквідності, а також вимога звітності.

Як повідомлялося, міжнародні резерви України в 2017 році зросли на 21% і за станом на 1 січня 2018 року. Чисті валютні резерви зросли (різниця між активами НБУ в інвалюті і зобов'язаннями України перед МВФ) зросли на 58,5% - до $6,696 млрд, валютна позиція центробанку (різниця між активами і пасивами НБУ в інвалюті) на кінець року становила $9,7 млрд.

Показати ще новини
Радіо НВ
X