Україна перебуває на корупційному дні - Transparency International

25 січня 2017, 09:46
У світовому Індексі сприйняття корупції організації Transparency International Україна в цьому році посіла 131-е місце з 176 країн

Про це з повідомляє прес-служба Transparency International.

Своє місце Україна розділила з Казахстаном, Росією, Непалом та Іраном. Усі країни набрали по 29 балів зі 100 можливих. Для України це на два бали більше, ніж минулого року.

Відео дня

Покращити свою позицію вдалося завдяки впровадженню антикорупційної реформи. Проте, як зазначають в ораганізації, відсутність дієвої судової системи і фактична безкарність корупціонерів не дає Україні зробити потужний ривок вперед і подолати 30-бальний бар'єр.

Найбільше балів Україні принесло дослідження World Justice Project Rule of Law Index, що враховується в побудові СРІ. Показник нашої держави в ньому виріс на +10 балів порівняно з минулими роками.

"Це пов’язано зі зменшенням використання службового становища в органах виконавчої влади (показник покращився на 14%), у поліції та збройних силах (показник покращився на 6%), але в судовій гілці влади ситуація залишилася такою ж, що і за часів режиму Януковича. Про цю саму проблему свідчить і дослідження World Competitiveness Yearbook, яке принесло цього року Україні +3 бали", - йдеться у повідомленні.

Індекс сприйняття корупції базується на незалежних опитуваннях, в яких беруть участь міжнародні фінансові та правозахисні експерти, в тому числі експерти Світового банку, Freedom House, World Economic Forum тощо.

Індекс є оцінкою від 0 (дуже високий рівень корупції) до 100 (вкрай низький рівень корупції)

Показати ще новини
Радіо НВ
X