Фінальне рішення. Рада ЄС схвалила надання Україні 1,2 млрд євро

20 травня 2020, 15:47
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Рада ЄС схвалила виділення Україні 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги на боротьбу з наслідками пандемії коронавірусу.

Рада ЄС схвалила пропозицію Єврокомісії виділити Україні 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги для подолання економічних наслідків пандемії коронавируса. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна .

Відео дня

Очікується, що після цього Київ і Брюссель почнуть переговори щодо майбутнього меморандуму, в якому повинні бути прописані умови для виділення другого траншу.

Далі цей меморандум має ратифікувати Верховна Рада. Після ратифікації меморандуму Україна зможе отримати перший транш обсягом в 600 млн, який є беззаперечним.

Засоби нададуть протягом 12 місяців у формі позик на «дуже вигідних умовах» з максимальним терміном погашення в 15 років.

Україна є однією з десяти країн, яким в цілому виділять до 3 млрд євро допомоги. Крім України допомогу отримають: Албанія - 180 млн євро, Боснія і Герцеговина - 250 млн євро, Грузія - 150 мільйонів євро, Йорданія - 200 млн євро, Косово - 100 млн євро, Молдова - 100 млн євро, Чорногорія - 60 млн євро, Північна Македонія - 160 млн євро, Туніс - 600 млн.

Горизонтальним умовою отримання макрофінансової допомоги є обов'язкове співпрацю з МВФ.

Нагадаємо, що 5 травня Рада ЄС схвалила пропозицію Єврокомісії про надання 3 млрд євро макрофінансової допомоги для подолання наслідків пандемії 10 країнам з офіційно визнаною перспективою членства в Євросоюзі, а також країнам-сусідам. Майже половина цієї суми (1,2 млрд) передбачена для України. Європарламент проголосував за виділення коштів Україні 15 травня. Рішення Ради ЄС було вирішальним для виділення Україні макрофінансової допомоги.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X