Україна отримала пропозиції від ЄК щодо умов транзиту газу - Коболєв

21 січня 2019, 19:17

Європейська комісія надала свої пропозиції щодо можливих обсягів і термінів контракту на транзит газу через Україну після 2019 року, завив глава правління НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв.

Про це він повідомив у понеділок, 21 січня, за підсумками Тристоронньої зустрічі з газових питань між представниками Росії, України і Єврокомісії в Брюсселі, передає Інтерфакс-Україна .

Відео дня

"Ми вдячні за пропозицію, яке команда [заступника голови Єврокомісії у справах Енергосоюзу Мароша] Шефчович зробила під кінець цих переговорів. Це певна початкова точка відліку, яку ми точно будемо розглядати. Ми вперше її почули, вперше її отримали", - сказав він.

За словами Коболєва, пропозицію Єврокомісії буде обговорено в найближчі два місяці "як в Нафтогазі, так і з акціонером".

Нагадаємо, що за підсумками переговорів Газпром відмовився від рішень Стокгольмського арбітражу і нового газового законодавства.

Чинний транзитний контракт України з російським Газпромом було укладено в 2009 році терміном на десять років. Після його завершення в 2019 році російський монополіст планує максимально скоротити транзит свого газу через територію України.

У той же час в МЗС Росії заявили, що Міненерго РФ і Газпром розробляють план продовження транзиту газу через територію України "на прагматичній і ринковій основі".

Однак на попередніх тристоронніх переговорах Росія відмовилися надавати гарантії транзиту газу по території України після 2019 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X