Україна отримала перший транш від МВФ

21 грудня 2018, 10:41
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Україна отримала перший транш від МВФ  - фото

Завдяки траншу міжнародні резерви України зросли до максимуму за п'ять років

Україна отримала перший транш на суму в $1,4 млрд за новою програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом. Про це йдеться в повідомленні Національного банку України.

Йдеться про програму кредитування Stand-by, яку рада директорів МВФ прийняла 18 грудня 2018 року.

Таким чином, через надходження 1 млрд спеціальних прав запозичень (близько $1,4 млрд) міжнародні резерви України зросли до $20 млрд станом на 21 грудня. Це п'ятирічний рекорд: востаннє такий рівень міжнародних резервів було зафіксовано в січні 2014 року.

За оцінками НБУ, тепер Україна зможе завершити поточний рік з обсягом міжнародних резервів близько $20 млрд, що перевищує останній прогноз Нацбанку, і підтримати їх на належному рівні в 2019 році. Такий результат був досягнутий завдяки отриманню фінансування від міжнародних партнерів - МВФ, Світового банку та Європейської комісії.


Нагадаємо, 18 грудня, виконавча рада МВФ затвердила нову програму кредитування Stand-by для України. Загальний обсяг нової 14-місячної програми - $3,9 млрд.

Рішення про подальші транші будуть прийматися в травні і в листопаді 2019 року під час перегляду успіхів України у виконанні умов Меморандуму.

"Програма stand-by допоможе Україні підтримувати макростабільність у найближчі роки, коли Україна змушена долати ряд викликів, обумовлених посиленням тиску від російської агресії, президентськими і парламентськими виборами в 2019 році і необхідністю забезпечення пікових виплат за зовнішнім боргом", - відзначають у Міністерстві фінансів.

Разом з тим, програма буде охоплювати цілу низку ключових для розвитку країни заходів: продовження фіскальної консолідації для постійного зменшення тягаря державного боргу, підтримання Нацбанком гнучкого обмінного курсу і жорсткої монетарної позиції з метою зниження інфляції і подальшого накопичення міжнародних резервів, активізація реформ, спрямованих на подальше посилення адміністрування податків, реформ фінансового та енергетичного секторів, а також посилення боротьби з корупцією.

Це - десята програма МВФ для України.

Журнал НВ (№ 21)

Парламентскі списки

Завдяки двом новим політичним силам на парламент чекає безпрецедентне в історії України оновлення

Читати журнал

Вибір редакції

Економіка

14 червня, 17:00

thumb img
Багаті тихоні. Economist пояснив, чому німецькі багатії відрізняються від американських
Технології

Вчора, 09:01

thumb img
Країна розумнішає. Як 3G і 4G змінюють українську економіку
Економіка

Вчора, 09:30

thumb img
Гроші тижня: єврооблігації України, Роттердам-, купівля каналу ZIK соратником Медведчука, піруети Баришівського райсуду і знову газ

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua