Україна отримала перший транш від МВФ

21 грудня 2018, 10:41
1632
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Україна отримала перший транш від МВФ  - фото

Завдяки траншу міжнародні резерви України зросли до максимуму за п'ять років

Україна отримала перший транш на суму в $1,4 млрд за новою програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом. Про це йдеться в повідомленні Національного банку України.

Йдеться про програму кредитування Stand-by, яку рада директорів МВФ прийняла 18 грудня 2018 року.

Таким чином, через надходження 1 млрд спеціальних прав запозичень (близько $1,4 млрд) міжнародні резерви України зросли до $20 млрд станом на 21 грудня. Це п'ятирічний рекорд: востаннє такий рівень міжнародних резервів було зафіксовано в січні 2014 року.

За оцінками НБУ, тепер Україна зможе завершити поточний рік з обсягом міжнародних резервів близько $20 млрд, що перевищує останній прогноз Нацбанку, і підтримати їх на належному рівні в 2019 році. Такий результат був досягнутий завдяки отриманню фінансування від міжнародних партнерів - МВФ, Світового банку та Європейської комісії.


Нагадаємо, 18 грудня, виконавча рада МВФ затвердила нову програму кредитування Stand-by для України. Загальний обсяг нової 14-місячної програми - $3,9 млрд.

Рішення про подальші транші будуть прийматися в травні і в листопаді 2019 року під час перегляду успіхів України у виконанні умов Меморандуму.

"Програма stand-by допоможе Україні підтримувати макростабільність у найближчі роки, коли Україна змушена долати ряд викликів, обумовлених посиленням тиску від російської агресії, президентськими і парламентськими виборами в 2019 році і необхідністю забезпечення пікових виплат за зовнішнім боргом", - відзначають у Міністерстві фінансів.

Разом з тим, програма буде охоплювати цілу низку ключових для розвитку країни заходів: продовження фіскальної консолідації для постійного зменшення тягаря державного боргу, підтримання Нацбанком гнучкого обмінного курсу і жорсткої монетарної позиції з метою зниження інфляції і подальшого накопичення міжнародних резервів, активізація реформ, спрямованих на подальше посилення адміністрування податків, реформ фінансового та енергетичного секторів, а також посилення боротьби з корупцією.

Це - десята програма МВФ для України.

Телеграм НВ

Підпишіться на наш канал у Телеграм. Там ми публікуємо термінові новини та найцікавіші історії дня України та світу.

Підписатися

ТОП 3

Економіка

20 березня, 12:34

thumb img
Гройсман про перепалку з Ляшком: "Я не знаю, що багато людей потребують кращого життя? Відкрили мені Америку, б***ь"
8301
Економіка

Вчора, 19:42

thumb img
З політичною метою. Рева звинуватив облгази у “донамалюванні” заборгованості українців
6664
Компанії/Ринки

20 березня, 11:12

thumb img
"Вкрадені ліцензії не купують, пацани. Ви будете сидіти з валізою без ручки дуже довго". Головне з інтерв'ю Коболєва Бігусу
5970

Головне

Події

Вчора, 23:57

thumb img
Аслунд відкликав свою заяву щодо Луценка
Геополітика

Вчора, 19:12

thumb img
Трамп заявив, що визнає Голанські висоти територією Ізраїлю
Погляди

Вчора, 22:30

thumb img
21 березня: Трамп за анексію і сценарії для Путіна