Україна отримала кредит на $250 млн для будівництва сховища ядерного палива

21 грудня 2017, 16:52
Державний Енергоатом – оператор усіх атомних станцій (АЕС) в Україні – підписав кредитну угоду на $250 млн для фінансування проекту з будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) під гарантії держави

Про це повідомляється на сайті Кабінету міністрів.

Угода про надання 20-річного амортизаційного кредиту підписана з фінансовою установою уряду США – OPIC (Корпорація зарубіжних приватних інвестицій) та Central Storage Safety Project Trust.

Відео дня

Це дозволить профінансувати проект для розробки та будівництва на відведеній ділянці Чорнобильської зони відчуження сховища ядерного палива з трьох станцій – Рівненської, Хмельницької та Южноукраїнської АЕС.

Зокрема, кошти підуть на постачання контейнерів для зберігання та транспортування відпрацьованого ядерного палива та іншого обладнання, яке буде надане американською компанією Holtec International.

Так, OPIC (фінансова установа уряду США) застрахує політичні ризики за кредитом. У свою чергу держава надає гарантію виконання боргових зобов’язань Енергоатомом щодо кредиту.

Проект дає змогу заощадити значні кошти завдяки створенню альтернативи послугам Росії щодо зберігання та перероблювання ядерного палива як країни-монополіста.

Загальна економія коштів за розрахунками Інвестиційного державного проекту з будівництва ЦСВЯП складе $14-22 млн на рік (на період виготовлення проектної кількості контейнерів). Крім того, надалі Україна не буде витрачати близько $200 млн щороку на вивезення відпрацьованого ядерного палива у Російську Федерацію.

Показати ще новини
Радіо НВ
X